Gülüş Tasarımı

Ağız bakımı denildiği zaman, çok geniş kapsamlı olan bir kavramdır. Geniş bir yelpazede incelenebilir. Genel de akla gelenler, ağız kokusu, diş sağlığı, diş çürükleri gibi sorunlardır. Bunların dışında ağız bakımı denilince bir de gülüş tasarımı gelir. Diş ve diş hastalıklarına bağlı olarak, gülüş de bir sıkıntı oluşur. Hem dişler güzel görünmez hem de estetik durmaz.

Özelikle çürük diş ve diş eti hastalıkları, dişlerin dizilişinde olan çarpıklık, eksik dişlerin olması, gibi sebeplere bağlı olarak hem estetik problemler hem de günlük hayatı olumsuz olarak etkileyen pek çok soruna sebep olabilir. Kişilerde en çok görülen sorunlardan biri de öz güven eksikliğidir. Psikolojik olarak da diş yapısının bozuk ve sorunlu olması, olumsuz olarak etkiler. Bazı kişiler gülmeye dahi çekinir. Bu sorunu gülüş tasarımı ile çözmek mümkündür.

Bazı kişilerin dişleri sağlıklı olsa dahi, diş eti sorunları, orantısı, olması, şekil bozukluğu gibi sorunlardan dolayı, estetik açısından bir düzeltme talep edilir. Özelikle güzel bir gülüş, insanların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar. Karşıdaki muhatap olunan insan tarafından da olumlu bir intiba bırakır. Bu yüzden gülüş tasarımı sıklıkla tercih edilir. Teknolojinin gelişmesi ve bilimsel alanda olan ilerlemeler ile birlikte, diş estetiği alanında da pek çok yenilik mevcuttur. Bu alan Estetik Diş Hekimliği olarak adlandırılır.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Estetik diş hekimliği denildiği zaman, insanların aklına hemen ankara gülüş tasarımı gelir. Gülüş tasarımı birçok sebepten dolayı, estetik olarak görüntüsü bozulmuş olan, diş ve diş etlerinin, hastanın yüz biçimi göz önünde bulundurarak, son derece estetik ne doğal bir görünüme kavuşturulması için yapılır. Gülüş tasarımında multidisipliner bir yaklaşım söz konusudur. Bu işlem yapılırken, çoğu şey bir arada uygulanır. Gülüş tasarımının kapsadığı işlemler de birçok kişi tarafından merak edilir.

Gülüş Tasarımı İçerisinde Hangi İşlemler Vardır?

Gülüş tasarımı her hasta da farklı işlemler içerir. Bunun sebebi herkesin sorununun ve ihtiyacının farklı olmasıdır. Bu yüzden gülüş tasarımının, kişiye özel olarak yapıldığı söylenebilir. Gerekli olan işlemler belirlenirken, hastanın yüz yapısı, yaşı, cinsiyeti ve nasıl beklentileri olduğu da göz önünde bulundurulur.

Öncelikle çürük dişlerden başlanır. Dişlere temizleme işlemi uygulanır. Daha sonra gülüş tasarımı için ihtiyaçlar belirlenir ve işlemler uygulanır. Genellikle diş eti estetiği, diş beyazlatma, implant tedavisi, protez uygulaması, kaplama ve porselen lamineler, tel tedavisi gibi ortodontik tedaviler gülüş tasarımı içinde yer alan, bazı işlemlerdir. Uzun ve sabır isteyen bir süreç olduğu söylenebilir.

Leave a Reply